161.FK Příbram211215
    20. kolo | sobota 11/03/2017, 15:00 | Stadion v Jiráskově ulici

Karty

• Bez karet

Návštěva: 2 501 diváků (60 % z kapacity 4 155) | Rozhodčí: P. Franěk - M. Myška, Z. Arnošt (O. Berka)
    Video
    Reportáž

Karviná měla od začátku navrch a už v páté minutě ji mohl poslat do vedení Panák, ale jeho střelu gólman Hanuš vyrazil a dorážka Wágnera skončila nad brankou. Jihlava zahrozila o chvíli později, ale Hronek proti Laštůvkovi neuspěl, zatímco Rabušic mířil jen do tyče.

Poprvé se skóre měnilo po chybě stopera Krejčího, kterou potrestal hostující Budínský. Na rozdíl dvou branek zvýšil v 36. minutě Eismann a odstartoval hektickou desetiminutovky, během které padly celkem čtyři góly. Vzápětí totiž snížil Hronek, ale třetí gól Karviné přidal Panák. Poslední slovo v úvodní půli patřilo domácím na 2:3 upravil Dvořák.

První vážnější šanci druhého poločasu měli domácí, ale mohl srovnat střídající Zoubele, ale Laštůvka si s jeho hlavičkou poradil. V 68. minutě tak přišlo definitivní rozhodnutí, když si míč ve vzduch našel Janečka. Karviná tak prodloužila ligovou neporazitelnost na šest kol.

Jihlava tak nevyužila zaváhání Hradce, který prohrál 0:1 na půdě poslední Příbrami. Od ní dělí patnáctou Vysočinu čtyři body, zatímco na východočeský celek, jemuž patří poslední místo zajišťující udržení ztrácí Jihlava jediný bod.

Vysočina Jihlava - MFK Karviná 2:4 (2:3)

Branky: 37. Hronek, 45.+2 Dvořák - 14. Budínský, 36. Eismann, 39. Panák, 68. Janečka.
    Rozhodčí: Franěk - Myška, Arnošt.
    ŽK: Hošek (Karviná).
    Diváci: 2501.

Jihlava: Hanuš - Tlustý, Krejčí, Mišůn, Vaculík - Ikaunieks, Hronek (73. Popovič), Štěpánek, Batioja (46. Zoubele) - Dvořák, Rabušic.

Karviná: Laštůvka - Moravec, Košťál, Hošek, Eismann - Kalabiška (72. Puchel), Janečka, Panák (90.+1 Jovanovič), Šisler, Budínský - Wágner (84. Weber).