161.FK Příbram18913

Zprávy

• Slavia rozdrtila Příbram 8:1 a poskočila do čela fotbalové ligy

25/02/2017 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie v utkání 18. ligového kola rozdrtili domácí Příbram 8:1 a jen o gól zaostali za ligovým rekordem. Červenobílí si připsali pátou výhru v nejvyšší soutěži po sobě a poprvé od pátého kola sezony 2014/15 vedou tabulku. Za týden přivítají druhou Plzeň, která ztrácí bod, ale má odložený zápas k dobru.
    • Oproti loňsku nasbírali Češi v Evropě méně, nejvíc opět přispěla Sparta

24/02/2017 | Aktuální zprávy
      Čtvrteční domácí remíza s Rostovem uzavřela nejen sparťanskou cestu vyřazovacími boji Evropské ligy, ale také působení českých týmů v evropských pohárech v sezoně 2016/2017. V našem souhrnu se zaměříme na to, jak se tuzemským zástupcům dařilo a kolika body přispěli do evropského koeficientu.
    • Barák: Vztahy v týmu máme skvělé. S něčím takovým jsem se ještě nesetkal

24/02/2017 | Rozhovory
      Ve 22 letech patří k hvězdám ligové scény, kterou ale brzy opustí. Už v létě se Antonín Barák stane hráčem italského Udine, jenž si ho pojistilo s půlročním předstihem. O svém budoucím zaměstnavateli, rozjeté Slavii i sobotním návratu do Příbrami se nadějný záložník rozmluvil v rozhovoru pro naše stránky.
    • Slávista Škoda se gólově dotáhl na bratra, škádlit se ale nebudou

19/02/2017 | Aktuální zprávy
      Ideální vstup do jarní části sezony prožil útočník Milan Škoda. Jednatřicetiletý reprezentant vstřelil v duelu 17. ligového kola dvě branky a zařídil fotbalistům Slavie domácí výhru 2:0 nad Jihlavou. Navíc se s deseti brankami dotáhl na dva nejlepší kanonýry soutěže - sparťana Davida Lafatu a svého bratra Michala, který působí v Brně.
    • Škoda dvěma góly zařídil Slavii výhru nad Jihlavou

18/02/2017 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie porazili na úvod jarní části sezony Jihlavu 2:0. Duel 17. ligového kola rozhodl dvěma brankami Milan Škoda, který ve 28. minutě otevřel skóre a v 51. minutě proměnil penaltu. Červenobílí tak pod koučem Jaroslavem Šilhavým neprohráli ani v patnáctém soutěžním utkání a minimálně na dvě hodiny poskočili do čela tabulky, odkud je může opět sesadit Plzeň. Jihlava zůstala předposlední. Zápas začal kvůli problémům s osvětlením o 15 minut později.
    • Zkrat Sparty český fotbal neoslabí, ale musí fandit Šachtaru či AS Řím

17/02/2017 | Aktuální zprávy
      Porážka Sparty na hřišti Rostova a případné vyřazení může být pro český koeficient nepříjemností do dalších sezon, ale v té následující už jedenáctou pozici s vysokou pravděpodobností udrží. I nadále tedy existuje varianta, že by mistr aktuální sezony naskočil do základní skupiny Ligy mistrů už na podzim, ale na to potřebuje úspěch velkoklubů. I to ale úplně neplatí.
    • Tvrdík: Trenér ani hráči nejsou pod tlakem, titul by byl překvapením

Slavia vstupuje do jarní části sezony s přáním vybojovat vítěznou trofej v lize nebo domácím poháru. V nejvyšší soutěži jsou červeno-bílí na druhém místě tabulky a za favority v boji o prvenství považují vedoucí Plzeň a třetí Spartu. Pokud by získali titul, považovalo by to vedení klubu za velké překvapení.
    • Ngadeu: Triumf z Afriky může vyrovnat titul se Slavií

Slávistický obránce či záložník Michael Ngadeu stále ještě vstřebává, že se před pár dny stal s reprezentanty Kamerunu mistrem Afriky. V rodné vlasti si užil oslavy, dostal pamětní medaili od prezidenta země a nyní už směřuje myšlenkami k jarní části prvoligové sezony. Čerstvý triumf z šampionátu v Gabonu je pro něj obrovskou motivací do nadcházejícího boje o český titul.
    • Kouč Slavie Šilhavý má ještě dva drobné otazníky v sestavě

15/02/2017 | Aktuální zprávy
      Trenér slávistických hráčů Jaroslav Šilhavý si pochvaluje, že se druhému celku ligové tabulky během zimní přestávky povedlo vhodně doplnit tým a každé místo v sestavě má nyní zdvojené kvalitním hráčem. Po úterním vysokém vítězství 7:0 v generálce nad třetiligovým Vyšehradem váhá ještě nad jedním až dvěma posty, jinak má o zahajovací jedenáctce pro sobotní vstup do jara proti Jihlavě jasno.
    • Slávista Bílek: Jestli mám sedět a uděláme titul, budu šťastný

V kádru slávistů nastaly přes zimu takové změny, že místo v základní sestavě nemusí mít jisté ani kapitán Jiří Bílek, který v generálce s třetiligovým Vyšehradem nastoupil až na druhý poločas. Třiatřicetiletý stoper však strach o pozici nemá, protože hlavní je pro něj týmový úspěch. Pokud Pražané vybojují ligový titul, klidně bude sedět na lavičce.
    • Slavia v přípravě porazila Krasnodar, vyhrála i Plzeň

05/02/2017 | Aktuální zprávy
      Hráči pražské Slavie porazili ve druhém utkání na herním soustředění ve Španělsku čtvrtý celek ruské ligy a účastníka jarní fáze Evropské ligy Krasnodar 2:1. Vítěznou branku si připsal Simon Deli, jenž nastoupil v přípravě poprvé po návratu z afrického šampionátu. Dařilo se i mistrovi a lídrovi české ligy Plzni, která rozstřílela moldavský celek Dacia Kišiněv 4:1.
    • Slavia podlehla Osijeku a utrpěla první porážku pod Šilhavým

01/02/2017 | Aktuální zprávy
      Fotbalisté pražské Slavie v úvodním utkání na herním soustředění ve Španělsku podlehli Osijeku 1:2 a utrpěli vůbec první porážku pod trenérem Jaroslavem Šilhavým. Druhý tým ligové tabulky sice rychle vedl po trefě Josefa Hušbauera, ale třetí celek chorvatské nejvyšší soutěže skóre po dvou hlavičkách otočil.
    • Tvrdík: Klub nad Van Kesselem hůl nezlomil, Stoch chtěl do Slavie sám

Přišel s pompou velké hvězdy, během podzimu ale ztratil místo v základní sestavě a skončil až na tribuně. Jeho neúčast na probíhajícím soustředění ve Španělsku pak ukazuje, že téměř nulový prostor by předražený Gino van Kessel dostal i na jaře. Jaké plány s ním tedy Slavia vlastně má? A jakou optikou ho vidí předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík?