161.FK Příbram17912

Zprávy

• Šeda po deseti měsících chytal ligu a byl za hrdinu

19/02/2017 | Aktuální zprávy
      Brankář Jan Šeda po deseti měsících dostal šanci v brance Mladé Boleslavi a hned se trenérovi Martinovi Svědíkovi odvděčil kvalitním výkonem. Při remíze 1:1 v Karviné v 17. ligovém kole byl nejlepším hráčem hostů, když svůj tým několikrát podržel.
    • Sparta na úvod ligového jara porazila Bohemians 1905

19/02/2017 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty porazili v prvním jarním kole Bohemians 1905 1:0 a stále ztrácí čtyři body na první Plzeň, která má však zápas k dobru. Jedinou branku dnešního malého pražského derby na Letné dal v 36. minutě záložník Aleš Čermák.
    • Ambiciózní Boleslav znovu ztratila, remizovala 1:1 v Karviné

Jako první zahrozili po šesti minutách hosté, když Přikryl sklepl balon Železníkovi, ten však z výhodné pozice těsně přestřelil. Totéž se dalo říci o střele Wágnera na druhé straně, zimní posila karvinského nováčka však měla těžší úlohu kvůli bránícímu Stronatimu.
    • Dukla po problémech s cestou porazila Hradec 2:0

Fotbalisté Dukly Praha vstoupili do jarní části sezony první ligy důležitou výhrou 2:0 na hřišti Hradce Králové. A to i přesto, že po cestě se jim porouchal autobus a museli dorazit do Hradce osobními auty. Vítězný gól dal z přímého kopu Jakub Podaný, v nastavení tři body potvrdila zimní posila Jan Holenda. Dukla se tak vzdálila sestupovým příčkám na šest bodů.
    • Ivanschitz mohl při premiéře skórovat, sám se na sebe zlobil

Poměrně vydařenou premiéru v české lize má za sebou bývalý kapitán rakouské reprezentace Andreas Ivanschitz, který pomohl Plzni porazit Příbram 1:0. Mrzelo ho jen to, že neproměnil jednu ze svých dvou šancí, čímž by sobě i spoluhráčům zápas ulehčil. Věří, že příště už bude v zakončení přesnější.
    • Slávista Škoda se gólově dotáhl na bratra, škádlit se ale nebudou

Ideální vstup do jarní části sezony prožil útočník Milan Škoda. Jednatřicetiletý reprezentant vstřelil v duelu 17. ligového kola dvě branky a zařídil fotbalistům Slavie domácí výhru 2:0 nad Jihlavou. Navíc se s deseti brankami dotáhl na dva nejlepší kanonýry soutěže - sparťana Davida Lafatu a svého bratra Michala, který působí v Brně.
    • Brněnský Zavadil je zpátky - uzdravený a s plány na další sezony

První zápas ligového jara v Teplicích byl pikantní pro brněnského kapitána Pavla Zavadila. Osmatřicetiletý fotbalista se vrátil do základní sestavy právě v místech, kde se jeho kariéra před necelým rokem málem zastavila nadobro. Zavadil v sobotu výrazně pomohl Zbrojovce k cenné remíze 1:1 a končit ani zdaleka nechce.
    • Příbram se inspirovala u PSG, řekl po vydřeném triumfu Krmenčík

Reprezentant Michael Krmenčík opět ukázal, že má pro Viktorii Plzeň cenu i jako střídající žolík, když jediným gólem rozhodl úvodní zápas ligového jara s Příbramí. Poslední celek tabulky do té doby velmi dobře bránil a svým výkonem Krmenčíkovi připomínal Paris St. Germain z úterního osmifinále Ligy mistrů s favorizovanou Barcelonou.
    • Krmenčík vystřelil Plzni těsnou výhru nad poslední Příbramí

18/02/2017 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně vstoupili do jarní části první ligy domácí výhrou 1:0 nad Příbramí. Úřadující mistr se proti poslednímu celku tabulky dlouho střelecky trápil, ale v 70. minutě vystřelil Viktorii sedmou domácí výhru v řadě střídající Michael Krmenčík. Plzeň tak udržela v čele tabulky bodový náskok na druhou Slavii, navíc má zápas k dobru. Příbram čeká na body z Plzně od roku 2009 a navíc Západočechům nedala gól už 411 minut.
    • Škoda dvěma góly zařídil Slavii výhru nad Jihlavou

Fotbalisté Slavie porazili na úvod jarní části sezony Jihlavu 2:0. Duel 17. ligového kola rozhodl dvěma brankami Milan Škoda, který ve 28. minutě otevřel skóre a v 51. minutě proměnil penaltu. Červenobílí tak pod koučem Jaroslavem Šilhavým neprohráli ani v patnáctém soutěžním utkání a minimálně na dvě hodiny poskočili do čela tabulky, odkud je může opět sesadit Plzeň. Jihlava zůstala předposlední. Zápas začal kvůli problémům s osvětlením o 15 minut později.
    • Brno remizovalo 1:1 v Teplicích a poosmé za sebou nevyhrálo

Fotbalisté Brna vstoupili do jarní části první ligy remízou 1:1 v Teplicích a v nejvyšší soutěži nevyhráli poosmé za sebou. O obě branky se už v úvodním poločase postarali domácí - skóre otevřel Martin Fillo, smolným vlastním zásahem vyrovnal Tomáš Vondrášek.
    • Oslabené Slovácko doma uhrálo s Jabloncem remízu 0:0

Fotbalisté Slovácka vstoupili do prvoligového jara domácí bezbrankovou remízou s Jabloncem. Severočeši v zápase 17. kola nevyužili téměř dvacet minut dlouhou početní výhodu, neboť soupeř dohrával bez vyloučeného Vlastimila Daníčka. Slovácko si připsalo už pátý nerozhodný výsledek na svém hřišti v sezoně.
    • Budinský nesmí chytat za Boleslav, jeho příchod je proti regulím

18/02/2017 | Aktuální zprávy
      Brankář Viktor Budinský nesmí v jarní části první ligy chytat za Mladou Boleslav, kam přišel na hostování ze Sparty. Byl by to jeho čtvrtý klub v sezoně, zatímco pravidla dovolují působit jen ve třech. Stejný legislativní problém má další sparťan Martin Nový, který měl hostovat v Jihlavě.
    • Jaro začíná! Plzeň, Slavia i Sparta startují doma proti outsiderům

18/02/2017 | Preview
      Po zimní přestávce se o víkendu rozběhne jarní část první fotbalové ligy. Tři největší adepti na titul začínají na svých stadionech. Lídr tabulky a úřadující mistr Plzeň přivítá v 17. kole poslední Příbram, druhou Slavii rovněž v sobotu čeká předposlední Jihlava a třetí Sparta se bude ze čtvrtečního debaklu 0:4 v Rostově vzpamatovávat v nedělním malém pražském derby proti Bohemians 1905.