14FC Vysočina Jihlava292726
    15FC Hradec Králové292428
    161.FK Příbram292229

GÓLY KOLA: Levinova paráda zastínila i krásné standardky

Podívejte se, jaké tři výstavní kousky ovládly rubriku "GÓLY KOLA". Souhlasíte s naším výběrem?

1, Vladislav Levin (FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 3:3)

Remízový souboj Plzně s Mladou Boleslaví byl velkým zápasem pro teprve dvaadvacetiletého záložníka Středočechů Vladislava Levina. Ruský bohatýr se při svém sedmém startu dočkal první ligové trefy, ne kterou nejen on jistě dlouho nezapomene. Šlo totiž o úchvatný fotbalový moment, za který by se nemuseli stydět ani ti nejlepší fotbaloví střelci.

V 17 minutě se k Levinovi odrazil míč a on ho zhruba ze 20 metrů poslal z první neomylně do sítě, když vymetl růžek brány Petra Bolka. Ten byl proti jeho ráně bezmocný, navíc bylo patrné, že ji nejspíš ani nečekal. Stejně jako celá Viktoria nečekala ofenzivní smršť hostů, kteří po 65 minutách vedli už 3:0. Zápas ale nakonec skončil smírem 3:3.

2, Pavel Zavadil (1.FK Příbram - FC Zbrojovka Brno 2:3)

Když legendární záložník Pavel Zavadil minulý týden oznámil, že se po sezoně vrací do Opavy, vyvolalo to u příznivců Zbrojovky nemalé zděšení. A není se co divit. Věčně zachmuřený středopolař byl několik let hlavním lídrem týmu a svou nepostradatelnost prokázal i o víkendu, kdy svůj soubor dovedl k vítězství v Příbrami 3:2. Dvě kola před koncem to přineslo jistotu záchrany.

V utkání navíc Zavadil předvedl, proč se mu říká "brněnský Beckham". Zpoza vápna zakroutil míč z přímého volného kopu přímo do šibenice, gólman Aleš Hruška byl v tu chvíli jako namalovaný. Opora Moravanů tím zařídila vyrovnání na 1:1.

"Řekl jsem si, že i když v Brně dál nepokračuju, že chci zápas odehrát stejně, jak jsem se těch pět let tady prezentoval. Chtěl jsem do toho dát všechno," prohlásil Zavadil po utkání.

3, Tomáš Pilík (1.FK Příbram - FC Zbrojovka Brno 2:3)

Brněnský vůdce ale nebyl v zápase jediný, komu se povedlo krásně skórovat ze standardky. Skvělou kopací techniku prokázal i příbramský Tomáš Pilík, který se z přímáku trefil ještě o 19 minut dříve než Zavadil. Také jeho kousek patřil mezi výstavní a gólu nezabránil ani tygří skok brankáře Dušana Melichárka.

Příbramský záložník byl však po závěrečném hvizdu pořádně naštvaný. Jeho tým po další prohře ztrácí na záchranu už čtyři body a vše tak směřuje k tomu, že Středočeši spadnou o soutěž níž. "Teď jsem plný emocí a nechci říct něco, co by mě mrzelo. Jsem ale strašně nasraný. Vadí mi práce a zapálení některých hráčů. To je špatně. Určitě bych od některých čekal ještě větší nasazení."

Ke svému gólu pak dodal. "Paradoxně nám spíš uškodil. Závěr první půle totiž patřil Brnu. Mělo hodně standardních situací, které Pavel Zavadil umí kopat. Tam byla rozhodně chyba."