14FC Hradec Králové211819
    15FC Vysočina Jihlava211616
    161.FK Příbram211215

GÓLY KOLA: Fillův důraz, Budínského rána i Beauguelova hlavička

V uplynulém kole padlo přesně patnáct gólů. Které ovšem byly ty nejlepší? Redakce ePojisteni.cz ligy vybrala tradičně tři nejpovedenější. Souhlasíte s naší volbou?

1, Martin Fillo (Slavia - Teplice 2:1)

Ve velmi dobré formě se prezentuje ofenzivní univerzál Teplic Martin Fillo, jenž na jaře už třikrát skóroval. Nejprve povedeným slalomem zařídil remízu se Zbrojovkou, poté úspěšnou penaltou porazil Jihlavu a v neděli se prosadil i na horké půdě Slavie, kde dokonale projevil svůj střelecký apetit.

Ve 30. minutě nacentroval Jan Krob do vápna a nabíhající záložník nekompromisní hlavičkou nedal Pavlenkovi šanci. Rázem tak bylo vyrovnáno na 1:1, domácí ale díky náporu v závěru utkání nakonec převrhli misky vah na svou stranu.

"Je to zklamání, protože v 50. minutě jsme měli dvě obrovské šance. Místo toho gól pět minut před koncem... Je to kruté. Dostali jsme se pod tlak, Slavia měla jednu standardku za druhou, a to už je těžké ubránit," hlesl zklamaný Fillo po zápase, v němž vyfasoval čtvrtou žlutou v sezoně. Proti Příbrami tak bude v příštím kole chybět.

2, Lukáš Budínský (Jihlava - Karviná 2:4)

Tohle že je nováček, který by měl hlavně bojovat o záchranu? Fotbalisté Karviné se mnohem více jeví jako hladový žralok, který i na jaře brouzdá na dně oceánu a hledá, co by zakousl. Naposledy si pochutnal na Jihlavě, kterou na jejím hřišti přestřílel 4:2. Spoustu dalších šancí hosté ještě spálili, tři body každopádně bezpečně uhájili.

Na jaře si tak připsali už osm bodů a v tabulce poskočili na šesté místo, na čemž má zásluhu také záložník Lukáš Budínský. Ten už zaznamenal pět gólů a tři asistence a skóroval i proti Vysočině, kterou načal prudkou ranou k tyči. Brankář domácích Jan Hanuš se k tyči kácel zbytečně.

"Jsme nováček a pořád se učíme. Čím více bodů ale máme, tím jsme všichni klidnější. Každý bod v této fázi soutěže je pro nás velmi důležitý. V řešení jednotlivých situací je vidět, že naši hráči rostou. Věří si víc než předtím," podotkl spokojený trenér Jozef Weber.

3, Jean-David Beauguel (Zlín - Slovácko 1:1)

Zatímco v dresu Dukly se za poslední sezonu a půl trefil pouze jednou, ve Zlíně skóroval hned při své ostré premiéře v základní sestavě. Odneslo to Slovácko, proti němuž se vytáhlý Francouz trefil hlavou po ideální kombinaci spoluhráčů. Beauguel číhal na zadní tyči, vyšrouboval se do vzduchu a pohotově poslal balon přímo do sítě.

Jeho Zlín tak ukončil 491 minut bez vstřelené branky, radost kouče Bohumila Páníka byla ovšem poloviční. Moravané totiž jen remizovali v derby se Slováckem 1:1 a spadli ze čtvrté příčky na pátou.

"Pozitivní je, že jsme dali konečně gól a také mohl nastoupit od začátku zápasu Beauguel. Je to hráč, kterého potřebujeme do našeho způsobu hry. Bohužel remíza je pro nás málo. Měli jsme fáze, kdy jsme se dobře dostávali k trestnému území. Ale neměli jsme střed pole, kde mělo Slovácko pohyblivé hráče," glosoval kouč domácích Bohumil Páník.