<
30.kolo
>
  #KlubZZBRB
  1SK Slavia Praha296661
  2FC Viktoria Plzeň296445
  3AC Sparta Praha295646
  4FK Mladá Boleslav294947
  5FK Teplice294838
  6FC Fastav Zlín293832
  7FK Dukla Praha293738
  8FK Jablonec293641
  9FC Slovan Liberec293627
  10MFK Karviná293439
  11FC Zbrojovka Brno293232
  121.FC Slovácko293128
  13Bohemians Praha 1905292822
  14FC Vysočina Jihlava292726
  15FC Hradec Králové292428
  161.FK Příbram292229

  Možná se do Slovácka jednou vrátím, říká posila Jablonce Diviš

  Stal se nejvýraznější zimní posilou Jablonce, který o něj svedl těžkou bitvu s Mladou Boleslaví, Brnem i Slováckem. Třicetiletý Jaroslav Diviš ale jednoznačně upřednostnil nabídku Severočechů a ve dvou přípravných zápasech dokázal pokaždé skórovat. Vydrží mu střelecká forma až do jarní části ePojisteni.cz ligy?

  Možná se do Slovácka jednou vrátím, říká posila Jablonce Diviš

  Jaký dojem na vás Jablonec zatím udělal?
  Velmi dobrý. Je tu super zázemí, občas trénujeme na umělce a jindy v hale. Všechno zatím vypadá výborně, i kluci v kabině jsou fajn. Zkrátka samé kladné věci.

  Jaroslav

  Diviš

  Klub: FK Jablonec

  Narozen: 09.07.1986

  Pozice: záložník

  Fotografie

  Je zimní příprava Jablonce výrazně jiná než ta, na kterou jste byl zvyklý ze Slovácka?
  Ani bych neřekl.Tyhle zimní přípravy jsou všude hodně podobné. Většinou se už neběhá někde v lese nebo na atletickém ovále,ale kondice se nabírá na hřišti s míčem. Navíc je na programu hodně přípravných zápasů, takže vytíženost máme hlavně herní. A to je pro hráče jen dobře.

  Můžete hrát na obou krajích zálohy, jako podhrot i v roli klasického útočníka. Kde se ale cítíte nejlépe?
  Asi na pravém křídle. Několik zápasů jsem sice odehrál i v útoku a myslím, že to nebylo špatné, ale moje místo to úplně není. Potřebuji cítit lajnu za zády.

  Trenér Zdeněk Klucký s vámi tedy počítá na pravou stranu zálohy?
  Myslím, že ano. Už ve Slovácku jsem hrál pravou zálohu a stejné to je i teď v přípravě.Hrotových útočníků navíc máme v týmu dost. Vepředu je to opravdu nabité.

  Není tajemstvím, že kromě Jablonce se vám ozvaly i celky Boleslavi a Brna. Šlo o těžké rozhodování?
  Co se týče Brna, tak z něj mi volal přímo pan Habanec. Zbrojovku ale stavím na stejnou úroveň jako Slovácko, které mi nabídlo novou smlouvu. Myslel jsem, že tam zůstanu, jenže pak mě kontaktovaly další dva kluby a já kývnul Jablonci. V Boleslavi už přece jeden Diviš je (s úsměvem). 

  Jak složité pro vás bylo odmítnout právě Svatopluka Habance, s nímž máte dobré vztahy ještě ze Slovácka?
  Bylo to těžké, ale fotbal je holt takový. Jednáte s Brnem a za týden podepisujete Jablonci… Řešil jsem to nějakých deset dní, probírali jsme to s manželkou. Nebylo to snadné rozhodování, ale vybral jsem si Jablonec.

  Dá se říct, co převážilo misky vah na jeho stranu?
  Nevím, prostě mě to do něj nejvíc táhlo. Jsem zvyklý na kluby, kde panuje takové rodinné zázemí. V tomhle směru na mě udělal Jablonec největší dojem. Navíc manželka pochází kousek odsud, což také sehrálo svou roli.

  Rozhodnutí neprodloužit s klubem kontrakt v zimě učinili i jiní hráči Slovácka, konkrétně Milan Kerbr, Filip Hlúpik a Tomáš Košút. Je to pouze náhoda?
  Kerbrovi s Hlúpikem skončili po podzimu smlouvy a oba se nejspíš vidí někde jinde.Třeba Milan tam už byl hodně dlouho a chce zkusit něco jiného, s Filipem jsem o tom tolik nemluvil. No a Tomáš byl v té samé situaci co já. Kontrakt mu vyprší až v létě, ale v novinách jsem četl, že ho nechce prodloužit a dostal individuální tréninkový plán. Víc o tom nevím.

  V prvním jarním kole jedete s Jabloncem právě na Slovácko. Jak se těšíte?
  Strašně moc! Bude to první ostrý zápas za Jablonec a já doufám, že se do té doby dokážu propracovat do základní sestavy. Na Slovácku jsem odehrál tři sezony a rád bych se tam ukázal. Pořád mi tam zbylo spoustu dobrých kamarádů. Navíc věřím, že i fanoušci mě tam pořád mají trochu rádi.

  Kdybyste vstřelil gól, slavil byste?
  Asi ne. Slovácko mi přirostlo k srdci a mám to tam moc rád. Možná se i jednou vrátím zpátky.


  FOTO: fkjablonec.cz